Угледни час из математике „Полиедар“

Дана, 01.10.2018. године, у нашој школи, одржан је угледни час из математике под називом „Полиедар“. Угледни час је реализовала наставница математике, Мира Дикић, у одељењима VIII1 и VIII3.

Ученици су се кроз групни рад упознали са појмом полиедара, који ће им бити потребан у наредним областима које ће изучавати из математике. Свака група имала је задатак да направи један одређени полиедар, користећи зглобне сламчице, селотејп и маказе.Ученици оба одељења били су веома заинтересовани и мотивисани за рад. Својим залагањем искористили су прилику, да на практичан начин, развију међупредметне компетенције, које ће им бити корисне у даљем раду, не само из математике, већ и из других предмета, као што су хемија и физика.

Час је оцењен као веома успешан и од стране ученика и од стране предметног наставника.