Пројекат „Навијај и играј фер“

У оквиру едукативног пројекта „Навијај и играј фер“ , пројекта који спроводи Савез за школски спорт града Новог Сада ,17.12.2019. године одржан је сусрет више школа са територије града и приградских насеља.

У ОШ „Прва војвођанска бригада“ у Новом Саду надметале су се одбојкашице петих и шестих разреда, а одељење IV4, са учитељицом Иваном Лукић бодрило је одбојкашице наше школе. Уз припремљене навијачке песме и реквизите за навијање, четвртаци су бодрили одбојкашице. Било је аплауза, навијања, радости и усхићења, а својим фер и спортским навијањем четвртаци наше школе су освојили друго место у категорији „Навијај и играј фер“.

Сам пројекат представља такмичење у навијању са циљем развијања свести о потреби смањења насиља и недоличног понашања на спортским приредбама у школи и ван ње. Најважнији су дружење и ширење пријатељства, уживање у игри и надметању, промовисање тимског рада, што су ученици наше школе и показали.