Пријатељ облак у Змајевим дечјим играма

У оквиру пројекта У Змајевом лепом кругу, одржана је језичка радионица Пријатељ облак / La nuvola amica, 18.марта 2019. године, која је посвећена италијанском језику. Овај сусрет студената Филозофког факултета у Новом Саду – одсек Романистика, са ментором проф. др Александром Блатешић и ученика I4 наше школе са учитељицом Наташом Комарчевић, реализован је у простору Змајевих дечјих игара и њихових срдачних домаћина, који нас увек дочекују широким осмехом  и раширених руку.

Током дружења, студенти који су припремили и водили радионицу радили су са првацима, који су научили да се представе на италијанском језику, упознали нове речи, нов језик, његову музикалност, земљу из које потиче.  Прваци су пред карј дружења отпевали дечју песму на италијанском језику.

Било је ово дивно дружење, много нових знања и искустава, незаборавних тренутака.