Посета СНП-а ученика петог разреда

Дана 07.05.2019. ученици 5-2 и 5-3 са својим одељењским старешинама Ксенијом Илкић-Шкулец и Даниелом Каришик, посетили Српско народно позориште и уживали у балетској поставци Пинокио.

Пинокио је дело искусног тима уметника, стваралаца који су заједничким настојањима остварили целовит позоришни догађај, задовољили дечију знатижељу и подстакли њихову машту у размишљању и просуђивању Пинокијевог живота, једног од јунака њихових бајки.

Оркестар новосадске Опере и Балета будно је пратио музичку мисао композитора и игру балетског ансамбла на сцени. Костими су засијали богатим колоритом, а сценографија употпуњена 3Д холограмским ефектима, светлосни штимунзи, сценске анимације, игре у Циркусу, Позоришту лутака, чаробно плаветнило Морског краљевства, медузе, шкољке и огромни кит били су само део добро замишљеног и креираног уметничког посла.