Поруке љубави на немачком језику у оквиру креативне радионице

Да ли сте знали да се Valentine’s Day не мора обрађивати само на часовима енглеског језика?

Чланови секције реч по реч и представници ученичког парламента су се са својом наставницом Јасмином Ковачевић упознали са сајтовима и материјалима, као и практичним примерима којима су оплеменили креативну радионицу и додатно се мотивисали да обогате свој вокабулар на тему Љубав и на немачком језику.

Задатак је био да ученици направе лексиконе и у њих упишу љубавне поруке, које су пронашли на поменутим сајтовима.

Ученици су правили и љубавна писма, која су међусобно изделили.

У оквиру радионице су се ученици потрудили да направе и листу сложеница са речју љубав – Liebe: Liebesabenteuer, Liebesfilm, Liebeslied, Liebesroman, Liebesgeschichte, Liebespaar, Liebesgott, Liebesgöttin, Liebesbeziehung, Liebesaffäre, Liebesbrief, Liebeserklärung, Liebeskummer, Liebesleben, Liebesnest, Liebesmühe, Liebesspiel, Liebesszene, Liebesverhältnis, Liebhaber(in), liebevoll …

И за крај мало стихова:

“Es gibt Augenblicke, in denen eine Rose wichtiger ist als ein Stück Brot.”

Rainer Maria Rilke