Наградни излет у Сремским Карловцима

Ученици наше школе били су на наградном излету у Сремским Карловцима, који је реализован 14. јуна 2019. године. Награду су освојили у оквиру Програма ,,За чистије и зеленије школе у Војводини”. Двадесет ученика и три наставника били су гости у Еколошком центру Радуловачки и  Покрету горана Војводине.

Ученици су обишли Сремске Карловце, најстарију српску гимназију, Карловачку богословију, учествовали у едукативним радионицама о живим бићима Дунава и Фрушке горе, посматрали прице ковиљско – петроварадинског рита пловећи Дунавом и подсетили се о животу и раду нашег песника Бранка Радичевића на Стражилову. У пратњи ученика били су наставници: Слађана Совиљ, Маријана Урековић и Ненад Костић.

Захваљујемо се Покрајинском секретаријату за заштиту животне средине, Покрету горана Војводине и еколошком центру Радуловачки на прелепом еколошком излету.