Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница” 2019.

Кенгур без граница je математичко такмичење у којем се надмећу ученици из преко 70 земаља широм света. Циљ такмичења јесте повећање математичког знања, али и логичког и комбинаторног мишљења на начин прилагођен школском узрасту који приказује математику забавнијом него што је при редовним активностима.

У нашој земљи Кенгур је у организацији друштва математичара Србије. Ђаци се такмиче у својој школи, а ученици су узраста од првог разреда основне до четвртог разреда средње школе. Тестови се састоје од 18 до 30 задатака подељених у три нивоа тежине. Термин одржавања теста је јединствен за цео свет и ове године ће бити 21.марта у 10 часова.

У нашој школи математичко такмичењеКенгур без граница“ одржава се први пут. Пријављено је 190 ученика наше школе (од првог до осмог разреда) – ОШ „Доситеј Обрадовић“, Нови Сад  и један ученик ОШ „Јован Грчић Миленко“, Беочин.

Свим пријављеним ученицима желимо пуно успеха на престојећем такмичењу.