„800 деце за 800 година“

8. октобра, 2019. године, са почетком у 20 сати, на Свечаној академији поводом 800 година аутокефалности СПЦ, хор наше школе био је део јединственог и никада до сада направљеног хора на овим просторима, хора кога је чинило 800 деце из целе Србије. Наступали су заједно са Хором РТС, којим је дириговао Бојан Суђић.

Хор је настао као резултат пројекта Удружења наставника музичке културе Србије, „800 деце за 800 година“. Велики допринос овом пројекту дала је наша колегиница Леонтина Вукомановић. Пројекат је подржало Министарство културе, Епархија Бачка, кабинет председника државе, Стална конференција градова и општина.

Наши ученици наступили су заједно са својим другарима из 30 основних школа из 22 града Србије. Градови који су обухваћени пројектом су: Алибунар, Ваљево, Варварин, Врбас, Врњачка бања, Горњи Милановац, Дивци, Зрењанин, Ивањица, Јагодина, Косовска Митровица, Лозница, Ниш, Нови Сад, Параћин, Попучке, Рума, Смедерево и Шабац (издвојено одељење Мачвански Причиновић).

Захваљујемо се Градској управи града Новог Сада, директору наше школе Станимиру Паунићу и родитељима ученика без чије помоћи ученици не би могли да присуствују овом величанственом догађају.