Учионица – позоришна играоница с библиотеком на Детелинари

У уторак, 27. новембра, у ОШ „Доситеј Обрадовић” , с четвртим разредом учитељице Верице Миљковић, одржана је радионица „Сукоби и како их решити”. Овој теми смо приступили кроз драматизацију односа у породици и најближој околини.

Деца, подељена у четири групе, имала су задатак да осмисле дијалоге, изглед ликова и завршетак игроказа за који им је дата само скица.

На крају су ученици и стручно особље гласали за најбољи игроказ, најбољи заплет, најбољи костим, најбољег/најсмешнијег глумца и најбољег „лика по избору”.

Ученици су за кратко време, које су имали да се припреме, показали креативност, осећај за хумор и жељу за тимским радом.

Едукација кроз игру и моћ дечије маште пут су ка развијању вештине асертивне комуникације.