Немачки језик у првом разреду!

Учимо кроз игру

Од ове школске године смо поносни што имамо одељење првог разреда које учи немачки како први страни језик. Поред уобичајеног фонда часова наставници школе се увек труде да понуде и додатне садржаје, па су тако наши мали ђаци у четвртак 21.12.2017. имали прилику да науче нешто о божићним обичајима у Немачкој, традицији кићења јелке, првим стакленим украсима и другим занимљивостима. Све то су онда упоредили са оним што су научили из веронауке о нашој традицији кроз поучан квиз, у организацији наставнице Маријане Урековић и вероучитељице Славице Боројевић.

Ученици су показали изузетно знање и мотивацију да уче, а у наставку радионице су показали и колико су вешти са у изради рукотворина. С обзиром на спремност наших најмлађих ученика, вештину и вољу да учествују у новим садржајима, праксу организовања оваквих радионица у којима је заступљена корелација међу предметима, ће свакако бити и у наредном периоду.