Наша „Недођија“ у Музеју примењене уметности у Београду

53. Дечји октобарски салон свечано је отворен у Музеју примењене уметности у Београду. ,,Бајке – било једном…“ је слоган под којим ће бити одржан овогодишњи Дечји октобарски салон, током октобра месеца 2018. године. На конкурс се пријавило 113 установа са преко 1000 радова. Пристигли радови показују завидан ниво у савладаним техникама као акварел, темпера, колаж, комбиноване технике на папиру. Заступљене су различите цртачке технике, а педагози су посебну пажњу посветили примењеним техникама керамици, текстилу и витражу.

Селекциони жири је за изложбу изабрао и заједнички рад наших ученика под називом „Недођија“, рађен комбинованом техником, у оквиру Креативне ликовне радионице, на челу са ликовним педагогом Дејаном Радуловић. Посебно се поносимо јер смо једина школа из Новог Сада чији рад је на овој престижној изложби.